Ви маєте якісь питання? Ми маємо на них відповіді.
Поза каблучками, кольє та браслетами, сережки є найпопулярнішими ювелірними прикрасами. Це робить не тільки перше проколювання вух, але і всі наступні пірсинги вух досить важливою подією. Ось чому багато людей звертаються за порадою до медичних експертів, оскільки вони цінують професійну компетентність їхнього лікаря в усіх медичних питаннях.
У медичних чи косметологічних кабінетах і клініках, де використовуються системи для проколювання вух STUDEX, ви в надійних руках: цей корисний посібник розкаже вам про все, що вам потрібно знати про професійне проколювання вух і правильний догляд. Якщо у вас виникнуть індивідуальні запитання щодо цих або інших тем, лікар завжди буде радий допомогти. Краса і здоров’я завжди повинні йти пліч-о-пліч, в тому числі і в випадку проколювання вух. Вибраний лікар із задоволенням проконсультує вас із важливих питань.
Пірсинг вух – це проколювання мочки вуха або верхньої частини вуха (плоский елемент хряща) за допомогою найсучасніших безшумних систем для проколювання вух зі стерильними одноразовими картриджами. Стерильна сережка робить прокол і залишається у вусі, а застібка при цьому автоматично встановлюється в правильне положення.
Пірсинг тіла – це проколювання шкіри на інших ділянках, окрім мочки вуха або хряща. Спочатку відповідну частину тіла проколюють стерильною одноразовою голкою. Потім стерильні прикраси вставляються через свіжий отвір і закручуютсья вручну пірсинг-майстером.
Ділянки, які позначені рожевим кольором на зображенні, можуть бути проколоті за допомогою найсучасніших точних інструментів у відповідного спеціаліста.
Традиційне проколювання вуха – його м’якої частини – мочки за допомогою найсучасніших інструментів ледь помітне. Більшість людей кажуть, що відчувають лише легке пощипування. Мочки вух добре кровопостачаються, тому прокол заживає досить швидко. Це означає, що вже через 6 тижнів після проколу, ви зможете зняти гіпоалергенні сережки-голки та вдягти інші сережкии. Зазвичай через 5-6 місяців проколи повністю загоюються.
Проколювання верхньої плоскої частини хряща (хелікс) – це другий за популярність пірсинг вух. Хрящ – єдина тканина організму, яка не забезпечується кров’ю. У цих областях організм не може використовувати кров для транспортування продуктів метаболізму та постачання поживних речовин, а замість цього має використовувати дифузію. Тому процес загоєння проколу вуха в цій області займає значно більше часу. Гіпоалергенні сережки в області хряща можна замінити на інші лише після періоду загоєння, який триває 12 тижнів. Для повного загоєння пірсингу хряща потрібно приблизно 12 місяців.
Наші партнери STUDEX використовують для проколювання вух найсучаснішу безшумну систему STUDEX System75. Стерильний картридж, що містить гіпоалергенну та стерильну сережку-голку та застібку, вставляється безпосередньо в інструмент. Вухо проколюється обережно, силою власної долоні, проштовхуючи спеціальну сережку через мочку вуха лише одним рухом руки, яка тримає інструмент. Одночасно застібка розташовується в правильному положені та місці – в виїмці на голці сережки. Завдяки найсучаснішим системам лише стерильна сережка та застібка торкаються вуха, а сам інструмент – ні. Тут ви можете побачити як виглядає процес пірсингу.
Чи виникають у вас алергічні реакції на певні речовини? Наприклад, нікель, домашній пил, ліки чи антисептики? Чи відомі випадки алергії у вашій родині? Якщо ви не впевнені, уточніть це у свого сімейного лікаря перед тим як проколювати вуха. Це важливо зробити, щоб уникнути ускладнень.
Вибирайте сережки тільки з високоякісних матеріалів, таких як хірургічна нержавіюча сталь 316L, титан або справжнє золото, щоб уникнути алергічних реакцій і прискорити процес загоєння. Переконайтесь, що ваші сережки гіпоалергенні і приязні до шкіри та відповідають нормам, що зазначенні в Регламенті ЄС 2004/96/EC.
У повсякденному житті нікель можна знайти в складі багатьох речей: ювелірних виробів, оправ окулярів, годинників, блискавок, ґудзиків, пряжок або ножиців. Також сталь завжди складається з нікелю та інших матеріалів. Навіть листя салату або шоколад містять сліди нікелю. Дешеві модні прикраси можуть містити велику кількість нікелю. Оскільки деякі люди можуть отримати алергічну реакцію на нікель, Регламент ЄС обмежує кількість нікелю, якому дозволено потрапляти на шкіру на тиждень. Для прикрас на вухо ці обмеження складають максимум 0,2 мікрограма на квадратний сантиметр на тиждень (тобто 0,2 мільйонної частки грама).
Такі матеріали, як хірургічна нержавіюча сталь із позначенням 316L, а також медичний титан, які є звичайними матеріалами для пірсингу, також використовуються в медицині, наприклад для хірургічних імплантатів, які залишаються в тілі людини все життя, не викликаючи шкідливих побічних ефектів. Будьте впевнені, що будь-які сережки для пірсингу STUDEX, який порадив вам лікар, є гіпоалергенними та приязними до шкіри та мають вміст нікелю значно нижчий за максимальну межу, який врегулював Регламент ЄС. А це означає, що наші сережки ідеально підходять для проколюванння вух.
Неповнолітні (віком до 18 років) мають принести бланк дозволу, який підписаний батьками або законним опікуном. Для неповнолітніх віком до 16 років під час проколювання вух батьки або законний опікун повинні бути присутніми.
Дорослі (віком від 18 або старше) також повинні підписати бланк дозволу перед проколюванням вух.
Загалом, у більшості країнах законодавчо не встановлено мінімальний вік для проколювання вух. Батьки або законні опікуни можуть самостійно визначити правильний час для своєї дитини. Вибраний вами лікар із задоволенням надасть вам індивідуальну медичну консультацію.
З медичної точки зору вік не грає ролі для проколювання вух. Як стверджує Німецька асоціація отоларингологів:
З медичної точки зору не має значення, проколювали вухо людині в дитинстві чи пізніше. Майкл Діг з Асоціації отоларингологів у Фрайбурзі, Німеччина, пояснює: «Мочка вуха однаково підходить для проколу вуха в будь-якому віці». Експерт каже, що біль у дітей був не вищим, ніж у дорослих. Часто сам пірсинг сприймався лише як легке пощипування.
Джерело: news.de/dpa, 16 жовтня 2012 р.
Перед проколюванням вуха лікар повинен уточнити та перевірити вас на наявність будь-яких так званих протипоказань. Після цього лікар повідомить про загальні ризики проколювання вух, а також про важливість належного догляду. Протипоказаннями можуть бути, наприклад, гемофілія (порушення згортання крові), ВІЛ, гепатит або схильність до помітних рубців. Вас також запитують про відомі алергії, особливо про непереносимість металів. Потім медичний експерт оглядає ваше вухо на предмет можливих порізів, висипу або нерівностей шкіри та рекомендує відкласти проколювання вух у разі виявлення будь-яких проблем.
Прокол може бути дуже маленьким і акуратним, але щойно зроблений пірсинг – це рана. Тому належний догляд необхідний. Щоб звести до мінімуму ризик інфекцій або запалень, особливо тих, які викликані неправильним або недостатнім доглядом, важливо дотримуватися інструкцій по догляду, наданих лікарем.
У деяких країнах проколювання вух підпадає під «санітарні правила», тоді як в Україні – ні. Процедура проколювання вух, а також вимоги до приміщень та їх обладнання визначаються спеціальними планами гігієни, які також охоплюють усі інші теми, такі як дезінфекція, очищення та утилізація в залежності від місця де відбувається процедура. Ви можете бути впевнені, що медичні експерти у вибраному кабінеті чи клініці дотримуються всіх гігієнічних норм. Лікар одягає одноразові рукавички. Вухо правильно дезінфікується. Гіпоалергенна сережка для проколу і застібка упаковані в герметичний одноразовий картридж, що забезпечує стерильність. Експерт накладає картридж на інструмент, не торкаючись ані до сережки, ані до застібки. Сам інструмент не контактує з вухом. Додатково, інструмент, робоче місце і всі поверхні дезінфікуються після кожного використання.
Догляд і профілактика
Професійне проколювання вух мінімізує ризик запалення
Після проколювання вух необхідний правильний і регулярний подальший догляд, щоб ваші вуха були красивими та здоровими. Нещодавно проколоті вуха потрібно принаймі двічі на день промивати відповідними засобами для догляду. Відповідний лікар або спеціаліст пояснить вам деталі подальшого догляду та дасть вам засіб для догляду та інструкції для щойно проколотих вух. Ретельно дотримуючись цих інструкцій, можна легко уникнути запалень, інфекцій та інших ускладнень.
Не торкайтеся сережки або вуха без потреби протягом періоду загоєння. Завжди ретельно мийте руки, перш ніж торкатися сережок або вух. Інструмент автоматично правильно розташовує застібку на голці сережки. Не натискайте на застібку, щоб вона була ближче до вуха, перевіряйте правильність її положення. Це забезпечить правильне розташування сережки та забезпечить достатню циркуляцію повітря в каналі проколу. Сережка, яка розташована занадто близько до вуха може спричинити інфекцію.
Носіть гіпоалергенні сережки для проколювання в мочці вуха принаймі 6 тижнів після проколу не знімаючи їх. У випадку пірсингу хряща носіть сережку для проколювання принаймі 12 тижнів безперервно. Протягом цього періоду сережки не можна виймати з вуха, навіть під час догляду за проколом.
Намагайтеся тримати вуха сухими в перервах між тим, як використовуєте засоби для догляду за проколом. Тримайте лак для волосся, шампунь, мило та інші засоби для догляду подалі від вашого нового пірсингу вух. Після душу або ванни проколи слід промити чистою водою, а потім використати засіб для догляду.
Деякі школи, спортивні клуби та інші заклади мають суворі правила щодо носіння прикрас. Загалом носіння сережок може бути заборонено під час спортивних занять або вони повинні бути прикриті стрічкою чи пластирами. Просимо отримати інформацію про такі правила заздалегідь. Щоб нові проколи не загоїлися, не знімайте сережки в цей період. Якщо це неможливо через правила, які є в школі, рекомендуємо запланувати проколювання вух на період канікул.
Щойно проколоті або не повністю загоєні вушка заростуть, якщо ви знімете сережки-голки або інші сережки. А тому сережки для пірсингу слід носити безперервно протягом 6 тижнів (у випадку мочки вух) або 12 тижнів (у випадку хряща).
Поки пірсинг вух повністю не заживе, а це може зайняти до 5 місяців (мочка вух) або 12 місяців (хрящ).
Однак після того, як ваш пірсинг у вусі повністю заживе, він не зможе знову зростись. Внутрішня частина каналу всередині буде покрита шкірою, яка таким чином закриває «рану», спричинену проколюванням вуха. Іноді може здатися, що пірсинг заріс, оскільки загоєний прокол зазвичай виділяє шкірне сало, якщо ви деякий час не носите сережки. Це тонка, біла оболонка, і це норма.
У період загоєння (6 тижнів для мочок вух, 12 тижнів для хряща) краще уникати плавання. Адже кожен новий пірсинг вуха – це маленька ранка, яку потрібно тримати максимально чистою. Громадські басейни часто заражені мікробами, особливо бактеріями. А басейни, у яких використовується хлор, можуть викликати проблеми, оскільки хлор та його побічні продукти можуть висушувати та подразнювати вашу шкіру. Навіть озера чи океани можуть бути заражені мікробами. Тому, якщо ви все-таки вирішите поплавати і на ваше вухо потрапить вода, ми рекомендуємо вам після плавання використовувати засіб для догляду. Ви також можете використовувати водонепроникну пов’язку, яку слід зняти після купання.
Навіть після першого періоду загоєння, який триває 6 або 12 тижнів після пірсингу, ми рекомендуємо використовувати лише сережки post-tipe протягом наступного періоду загоєння, а не наприклад сережки-гачки. Сережка має бути виготовлена з хірургічної нержавіючої сталі або іншого гіпоалергенного матеріалу, такого як титан, справжнє золото або срібло. Sensitive від STUDEX ідеально підходять як сережки на заміну, або на будь-яку іншу оказію. Ми не рекомендуємо використовувати дешеві модні прикраси, оскільки цей тип ювелірних виробів може виділяти велику кількість нікелю або навіть може бути насичений шкідливими важкими металами свинцем чи кадмієм або не менш шкідливим металом кобальтом.
Багато жінок люблять носити великі та масивні сережки. Однак вони можуть бути досить важкими та тягнути проколи у вусі. Щоб уникнути остаточної деформації мочок вух, рекомендуємо носити важкі сережки лише в особливих випадках.
Як правило, ускладнень не виникає, якщо процедуру проколювання вух виконує кваліфікований фахівець або медичний працівник. Однак у рідкісних випадках рана може бути інфікована. Найбільш поширеною причиною зараження є неправильний догляд. Залежно від тяжкості інфекції може знадобитися застосування антибіотиків. Тому ми рекомендуємо вам завжди звертатися до сімейного лікаря, щоб уточнити можливу непереносимість.
У рідкісних випадках може виникнути інша непереносимість. Наша рекомендація: якщо ви приймаєте антибіотики, відкладіть прокол вуха на пізніше.
Важкі інфекції можуть призвести до сильного почервоніння або набряку, кровотечі або виділення гною, що часто супроводжується болем. У таких випадках негайно зверніться за медичною допомогою до лікаря або дерматолога. Залежно від тяжкості інфекції лікар вирішить, чи потрібно знімати сережку. Лікар ретельно очистить рану та продезінфікує її, а також порадить, як ще більше сприяти процесу загоєння вдома. Не ставтеся легковажно до ускладнень, пов’язаних з пірсингом в області хряща! Відсутність належного догляду та уникнення медичної допомоги при виникненні проблеми може призвести до постійного пошкодження вушного хряща.
ЧЕК-ЛИСТ ДЛЯ ПРОКОЛЮВАННЯ ВУХ
Довіряйте прокол вух лише кваліфікованим фахівцям або медичним працівникам.
Заздалегідь уточніть, чи не маєте ви або ваша родина алергію наприклад, на нікель, домашній пил, деякі ліки чи антисептики.
Ви приймаєте якісь ліки? Ви маєте стійкість до антибіотиків? Якщо ви не впевнені, зверніться до свого сімейного лікаря.
Дізнайтеся про можливі правила носіння прикрас, в т.ч. сережок у вашій школі, спортивному клубі тощо.
Заздалегідь добре подумайте, яку область вуха ви хочете проколоти.
Переконайтеся, що на інструмент накладають тільки стерильні одноразові картриджі та сам інструмент працює за допомогою ручного тиску. Завжди просіть про STUDEX System75.
Переконайтеся, що ваші сережки гіпоалергенні та приязні до шкіри та відповідають нормам Регламенту ЄС.
Дотримуйтесь інструкцій по догляду, наданих вашим лікарем або іншим спеціалістом.
Уникайте бруду, шампуню або мила та тримайте подалі від рани, уникайте плавання, якщо це можливо.
При появі запалень або інших симптомів негайно зверніться до лікаря.
Дайте рані час, щоб повністю загоїтись.
Після періоду загоєння вибирайте сережки з гіпоалергенних матеріалів, наприклад Sensitive by STUDEX.
У вас залишились запитання щодо проколювання вух?
Для отримання додаткової інформації зверніться до свого лікаря або надішліть нам на електронну пошту.
Image credits
Header image: © Dmitry Kalinovsky/Shutterstock.com; images “care and prevention”, woman pointing to ear, and 3 women: © Syda Productions/Shutterstock.com; girl in pool: © tan4ikk/Fotolia.com; woman with chandelier earrings: © Svetlana Fedoseeva/Fotolia.com; drugs: © Stillfx/Fotolia.com; other images and illustrations: © STUDEX of Europe GmbH